Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


Pierwsze cztery sztuki mobilnych stacji diagnostycznych wyprodukowanych przez WSOP trafiły do Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego w Opolu, Poznaniu, Radomiu i Rzeszowie. Do końca 2022 roku dostarczymy łącznie 16 mobilnych SKP.

Wspomniane cztery sztuki to pierwsza transza w ramach przetargu realizowanego przez WSOP na zlecenie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. W jego ramach każdy z 16 wojewódzkich inspektoratów otrzyma jeden pojazd. Mobilne stacje pozwolą inspektorom bezpośrednio przy drodze kontrolować stan techniczny pojazdów ciężarowych w sposób kompleksowy i rzetelny. Funkcjonalność mobilnych SKP została dostosowana do wymogów i zakresu działalności ITD – jest to sprzęt zaprojektowany ściśle według wytycznych przekazanych przez inspektorów.

Prezes zarządu WSOP Jarosław Cichoń podkreślił, że polskie firmy mają wystarczający potencjał i doświadczenie, aby wykonywać tego typu skomplikowane zlecenia. – Mobilne stacje diagnostyczne zostały skonstruowane i wykonane w Polsce, wykorzystując przede wszystkim polskie podzespoły i materiały. W Polsce wykonano także kompletną zabudowę pojazdu, linię CERTUS wraz system jej rozładunku i załadunku oraz dedykowane oprogramowanie służące do sterowania urządzeniami diagnostycznymi. Mobilna SKP zawiera szereg innowacyjnych rozwiązań technicznych, zarówno w zakresie konstrukcji zabudowy oraz urządzeń diagnostycznych – dodał Jarosław Cichoń.

Kontrakt dla GITD firma WSOP realizuje w konsorcjum z firmą Gibas Service Center, która odpowiada za dostarczenie dedykowanych pojazdów ciężarowych IVECO przewożących mobilne stacje oraz z podwykonawcą specjalizującym się w zabudowach nadwozi. Umowa zakładała także przeprowadzenie szkoleń diagnostycznych dla inspektorów z zakresu prowadzenia badań technicznych pojazdów. Realizacja zlecenia potrwa do końca 2022 roku.

Jest to drugi projekt, jaki firma WSOP zrealizowała na rzecz ITD. W 2018 roku dostarczyliśmy już mobilną stację diagnostyczną dla Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach. Stacja ta została wykonana w innej innowacyjnej technologii z wykorzystaniem bardziej kompaktowych rozwiązań. Walory użytkowe tego urządzenia są wysoko oceniane przez śląskich inspektorów. Urządzenie to zostało również nagrodzone Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich w 2020 roku.

WSOP Mobilna stacja diagnostyczna CERTUS foto 01 foto

Aktualności

Sosnowski


SiteLock