Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Artykuły

Po artykule, w którym opisaliśmy praktyczne zastosowanie ustawy o F-gazach w warsztatach samochodowych zajmujących się serwisowaniem i naprawą klimatyzacji samochodowej, otrzymaliśmy wiele pytań dotyczących zarówno samych czynników, jak i sposobów ich rejestracji po wykonanej naprawie. Kilka odpowiedzi w artykule.

Postępowanie z czynnikiem chłodniczym w warsztacie - cały artykuł

Według opublikowanych ostatnio danych ACEA park aut w Polsce liczy średnio 16 lat i należy do najstarszych w Europie. Daleko nam jednak do wyników osiąganych na Kubie. Widok motoryzacji na tej wyspie jest niczym podróż do przeszłości, a to za sprawą amerykańskich oldtimerów. Najmłodsze z nich pochodzą z lat 50., najstarsze – z lat 30. Jaki jest ich stan techniczny? Czy samochody na Kubie podlegają okresowym kontrolom? Przyjrzyjmy się bliżej organizacji badań technicznych w tym kraju.

Badania techniczne na Kubie - cały artykuł

Wiele systemów wspomagania kierowcy, montowanych coraz częściej w nowych samochodach, korzysta z czujników radarowych oraz kamer i to od ich sprawności oraz prawidłowego ustawienia zależy, czy samochód będzie utrzymywał odstęp od poprzedzającego pojazdu, wykrywał obiekty w martwym polu widzenia lusterek, włączał adaptacyjne oświetlenie drogi, czy też podejmie awaryjne hamowanie przed przeszkodą. Jakie wyzwania stają przed warsztatami związane z obsługą tego typu czujników i kamer?

 Systemy wspomagania kierowcy w warsztacie - cały artykuł

Aktualności

Ciekawe linkiSiteLock