Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


News

Współpraca ZF Aftermarket z ambasadorem – Adamem Małyszem rozpoczęła się w 2018 roku i zaprocentowała wieloma ciekawymi spotkaniami, wydarzeniami oraz wyjątkową kampanią z serią krótkich spotów reklamowych. Rok 2020 i 2021 będzie czasem realizacji kolejnych wspólnych projektów w kampanii pod hasłem #zawódmechanik.

W tej odsłonie kampanii ZF Aftermarket we współpracy z Adamem Małyszem zaprezentują historie mechaników pełne pasji i zaangażowania. Mamy zamiar pokazać naszych mechaników jako prawdziwych bohaterów, pasjonatów swojego zawodu oraz ich wkład w nasze codzienne bezpieczeństwa. Więcej wiadomości na Facebooku.

ZF Adam Małysz

Dział olejowy Shell Polska przygotował kolejne spotkanie z cyklu Akademia Shell Helix dla przedstawicieli niezależnych warsztatów samochodowych. Tegoroczna edycja bezpłatnego szkolenia odbędzie się 2 października 2020 roku w godzinach 10:00-11:30, w formie interaktywnego webinarium.

Akademia Shell Helix to cykliczne spotkania organizowane od 10 lat, przygotowane z myślą o właścicielach i mechanikach niezależnych warsztatów samochodowych. W związku z ograniczonymi możliwościami realizacji szkoleń stacjonarnych, najbliższa edycja Akademii Shell Helix odbędzie się w wersji online.

Tematy poruszane podczas tegorocznej Akademii Shell Helix zostały wybrane po konsultacjach z przedstawicielami warsztatów i dziennikarzami branżowymi. To oni wskazali ważne i aktualne kwestie, w których właściciele i pracownicy niezależnych serwisów samochodowych potrzebują wsparcia czy usystematyzowania informacji. Więcej wiadomości na Facebooku.

Shell Helix 1

Jak co roku, na przełomie września i października chcemy Państwa zaprosić na nasz na cykl spotkań szkoleniowych dla przedstawicieli stacji kontroli pojazdów i starostw powiatowych. Będziemy się starali przedstawić najbardziej aktualne zagadnienia techniczne i prawne związane z prowadzeniem stacji kontroli pojazdów oraz wykonywaniem badań technicznych.

Szkolenia będą się odbywać z zachowaniem aktualnie obowiązującego reżimu sanitarnego.

W tym roku zaplanowaliśmy omówić:
1. Zmiany w systemie badań technicznych pojazdów – projekt zmiany ustawy –
    Prawo o ruchu drogowym – UC48.
2. Najnowsze zmiany prawne w zakresie badań technicznych pojazdów.
3. CEP 2.0 – zwrot zatrzymanego dowodu rejestracyjnego przez SKP.
4. Najczęściej pojawiające się problemy związane z interpretacją przepisów regulujących
    przeprowadzanie badań technicznych pojazdów.
5. Blok techniczny:
         A. Czterokołowce – omówienie najczęściej spotykanych problemów, w tym pojazdy
       homologowane zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 168/2013.
         B. Bieżąca problematyka związana z wykonywaniem badań technicznych pojazdów.
6. Działania PISKP na rzecz środowiska stacji kontroli pojazdów w Polsce. 
7. Dyskusja.

Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godzinie 9ºº, w terminach i miejscach wskazanych w HARMONOGRAMIE SPOTKAŃ SZKOLENIOWYCH.

Udział w spotkaniach dla przedstawicieli starostw powiatowych oraz stacji kontroli pojazdów zrzeszonych w Izbie jest nieodpłatny. Koszt szkolenia dla stacji nie należących do Izby wynosi 290 złotych brutto (235,77 zł netto) i obejmuje: wykłady, materiały szkoleniowe, zaświadczenie uczestnictwa oraz przerwę kawową.

Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest przesłanie faksem, pocztą elektroniczną bądź za pomocą formularza on-line, najpóźniej na 7 dni przed terminem wybranego szkolenia, wypełnionej „Karty zgłoszenia uczestnictwa”, a w przypadku stacji nie zrzeszonych w Izbie, także dowodu wpłaty za uczestnictwo w spotkaniu. Koszty parkingu i ewentualnego noclegu uczestnicy spotkania pokrywają we własnym zakresie.

Wszyscy uczestnicy otrzymają zaświadczenia o odbyciu szkolenia. Zapraszamy!

Szkolenia jesienne 2019

Całoroczna opona japońskiej marki premium przeznaczona jest dla samochodów osobowych, SUV-ów i CUV-ów. Dzięki optymalnej konstrukcji i udoskonalonym materiałom z zastosowaniem olejku ze skórek pomarańczy oferuje bardzo dobrą wydajność paliwową i ponadprzeciętną przyczepność na mokrej nawierzchni.

Nowa mieszanka gumy oraz solidna budowa bieżnika gwarantują szeroką powierzchnię styku opony z podłożem, dając pewność prowadzenia niezależnie od pory roku.Charakterystyczny szeroki i płaski bieżnik z mocnymi blokami na barku zapewnia długi przebieg, doskonałe osiągi na suchej nawierzchni i komfort jazdy z dużą prędkością.

Za bezpieczeństwo w trudniejszych, deszczowych i zimowych warunkach odpowiada układ rowków w kształcie litery V i szereg wąskich nacięć umożliwiających skuteczne odprowadzenie błota pośniegowego i wody spod kół oraz „wgryzanie” się w ośnieżoną i oblodzoną nawierzchnię. BluEarth-4S AW21 posiada znak 3PMSF. Doskonałe parametry opony potwierdza prestiżowy certyfikat TÜV SÜD. Więcej informacji na Facebooku.

Yokohama BluEarth 4S AW21

 

Uwaga:
zmiany w zasadach prenumeraty miesięcznika.
Więcej informacji w zakładce Prenumerata.

 

Aktualnościprofiauto

SiteLock