Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl


News

Na mocy umowy podpisanej między FCA a Mahle, użytkownikom narzędzi diagnostycznych Mahle udostępniono serwer FCA z danymi do diagnostyki i serwisu.

Koncern FCA wprowadził bramkę bezpieczeństwa, ponieważ istniały oznaki, że osoby trzecie mogą uzyskać dostęp do istotnych dla bezpieczeństwa funkcji pojazdów poprzez protokoły diagnostyczne i łączności. FCA zareagowało natychmiast, wprowadzając szerokie środki bezpieczeństwa. Od tego czasu interfejs OBD można czytać, ale użytkownicy nie mogą zapisywać ani usuwać wpisów. Zmiany w systemach pojazdów były wcześniej możliwe tylko przy użyciu oryginalnych testerów FCA.

„Warsztaty będą mogły zakupić od nas dostęp w formie rocznej subskrypcji, a następnie uzyskać dostęp do portalu FCA. Wszystkie odpowiednie dodatki diagnostyczne będą wówczas dostępne i można je będzie w pełni wykorzystać. Użytkownicy będą mogli pracować z narzędziem diagnostycznym firmy Mahle jak zwykle, szybko przełączając się na serwer FCA w celu pobrania certyfikatu wymaganego do niektórych funkcji serwisowych. - powiedział Joachim Schneeweiss kierownik sprzedaży w regionie EMEA w Mahle Aftermarket Service Solutions.

Ciągle poszerzając portfolio produktów w obszarze rozwiązań serwisowych i coraz częściej zmieniając się z dostawcy części na dostawcę rozwiązań, Mahle Aftermarket od pewnego czasu dąży do transformacji mobilności. Firma, która w 2020 r. obchodzi stulecie istnienia, nie tylko ma do dyspozycji odpowiednie części zamienne do warsztatu i hurtowni, ale także wspiera swoich klientów narzędziami diagnostycznymi i sprzętem serwisowym, szkoleniami oraz informacjami na temat napraw i konserwacji (RMI).

MAHLE TechPRO

Zapraszamy serdecznie na szkolenie dla kandydatów na diagnostów i uzupełniające dla diagnostów organizowane przez Polską Izbę Stacji Kontroli Pojazdów, która jest organizacją wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.14/00210/2008, w związku z tym istnieje możliwość sfinansowania szkolenia przez Urząd Pracy.

Najbliższe szkolenie rozpocznie się 16 marca 2020 r.– SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA. 

Więcej inforamcji nahttps://piskp.pl/szkolenia-diagnostow/

Szkolenie Karol SAM 7092 2 m

Okres przedsezonowy, zwykle nieco „luźniejszy”, pozwala na zajęcie się sprawami, na które zazwyczaj brakuje nam wszystkim czasu. Przegląd parku maszyn jest jednym z takich zajęć. Bardzo ważne, aby w sezonie wszystkie urządzenia były w pełni sprawne i pracowały na najwyższych obrotach. W wielu warsztatach sprzęt ma za sobą wiele lat pracy i jest mocno wyeksploatowany, a ryzyko awarii jest duże. W takiej sytuacji w sukurs właścicielom warsztatów przychodzi Inter Cars. Inter Cars we współpracy ze swoimi partnerami opracował ofertę, która pozwala bez najmniejszych problemów sfinansować zakup urządzeń poprzez leasing. Przy niewielkim nakładzie finansowym można wówczas pozyskać nowe urządzenia niezbędne do pracy w warsztacie. Dodatkowo dbając o cenny czas klientów firma skróciła procedury i czas obsługi do minimum. Wystarczy skontaktować się ze swoim opiekunem handlowym w oddziale Inter Cars i wybrać urządzenia, które chciałoby się zakupić, a resztę wykona nasza Spółka. Wszystkie formalności, wraz z podpisaniem umowy leasingowej, załatwiane są na miejscu, czyli w warsztacie klienta, a sprzęt dostarczy i uruchomi nasz Przedstawiciel Handlowy. Więcej informacji na stronie Facebooka.

INTER CARS 20200220 3695 39wzph

 

Uwaga:
zmiany w zasadach prenumeraty miesięcznika.
Więcej informacji w zakładce Prenumerata.

 

Car-sharing jest wymieniany jako jeden z megatrendów, które w najbliższych latach wywrą największy wpływ na branżę motoryzacyjną, tuż obok elektromobilności, łączności samochodu z Internetem i autonomiczności. Przewiduje się, że wymuszą one zmiany w projektowaniu i produkcji samochodów już w ciągu następnej dekady. Według niektórych szacunków do 2030 roku auta użytkowane w ramach car-sharingu będą stanowiły 30% wszystkich samochodów w Europie. Do tego czasu nawet co trzeci kilometr będzie przejechany w tej formule. Tak dynamiczny rozwój car-sharingu nie byłby możliwy bez wprowadzenia nowych technologii w przemyśle motoryzacyjnym, ale sam wywiera też duży wpływ na sposób myślenia o samochodzie. Samochód można obecnie zamówić przy użyciu smartfonu o dowolnej porze, na dowolną ilość czasu i w dowolne miejsce, bez potrzeby sporządzania skomplikowanych umów. Sprawia to, że posiadanie go na własność staje się zbędne. Z tego powodu o car-sharingu często myśli się jako o rozwiązaniu niektórych problemów współczesnej cywilizacji. Zmniejszenie liczby samochodów w miastach oznacza ograniczenie problemu korków i zanieczyszczenia powietrza, a także odciąży ono budżety domowe. Jednocześnie wzrośnie intensywność eksploatacji pojazdów, co stawia przed ich producentami wyzwania w postaci zwiększenia ekonomii użytkowania i budowania trwalszych konstrukcji z wykorzystaniem nowoczesnych, wytrzymalszych i lżejszych materiałów. Więcej info na Facebooku.

Car sharing

Aktualnościprofiauto

profiauto

SiteLock