Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl

Developed in conjunction with Ext-Joom.comPod brandami Purflux, FRAM® oraz CoopersFiaam, firma Sogefi oferuje dwa typy filtrów chroniących pasażerów pojazdu przed szkodliwym wpływem zanieczyszczeń oraz przykrymi zapachami: filtry przeciwpyłkowe oraz z węglem aktywnym.

Filtry przeciwpyłkowe wychwytują zanieczyszczenia większe niż 40 mikrometrów, w tym kurz, małe cząstki roślinne, pyłki, bakterie, pył z hamulców, pleśnie, tlenki siarki oraz gazy spalinowe.

Filtry z węglem aktywnym z kolei zatrzymują zanieczyszczenia, a dodatkowo zapachy dzięki zaawansowanej, trójwarstwowej strukturze opracowanej przez Sogefi: warstwa aktywna znajdę się pomiędzy dwiema warstwami włókniny. Dodatkowo, filtry z węglem aktywnym redukują w kabinie stężenie szkodliwych gazów mogących powodować bóle głowy oraz kaszel.

W większości przypadków filtry w nowoczesnych samochodach są łatwo dostępne i możliwe do wymiany bez użycia specjalistycznych narzędzi. Im dłużej filtr jest użytkowany tym większa jest akumulacja bakterii wewnątrz pojazdu. Zużyty filtr to także trudniejszy dopływ świeżego powietrza do kabiny. W środowisku miejskim, żywotność filtra kabinowego jest jeszcze niższa szczególnie, gdy pojazd porusza się w korkach z niskimi prędkościami oraz gdy spaliny mogą powodować powstawianie niebezpiecznego efektu tunelowego w przedziale pasażerskim.

Z wyżej wymienionych powodów, konieczna jest wymiana filtra kabinowego podczas dorocznego przeglądu samochodu, razem z innym filtrami które wymaga ją wymiany. W ten sposób korzysta nie tylko klient końcowy – kierowca, ale również mechanik, który jest w stanie zaoferować i wykonać dodatkową usługę filtry kabinowe znajdują się również na wyposażeniu pojazdów bez systemu klimatyzacji.

Dzięki aplikacjom Purflux, FRAM®i CoopersFiaam na urządzenia mobilne Apple & Android, klienci mogą przeglądać rozbudowane portfolio produktów firmy Sogefi, w dowolnym czasie i miejscu. Oprócz katalogów, aplikacja oferuje także dostęp do nowości w ofercie, samouczków wideo oraz newsów.

Aplikacje są dostępne do ściągnięcia na stronach www.purflux.com, www.fram-europe.com i www.coopersfiaam.com.new app filtri cabin POL

Aktualnościtargi.paliwa


profiauto


profiauto


SiteLock