Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl

Developed in conjunction with Ext-Joom.comGrupa, specjalizująca się od zawsze w częściach zamiennych do pojazdów azjatyckich i amerykańskich, poszerza pole działalności o nową strategię “Yes we Have”. Zamiarem przedsiębiorstwa jest wzmacnianie specjalizacji przy jednoczesnym powiększaniu oferty, czyli wprowadzenie rozwiązań także dla pojazdów europejskich, by w ten sposób stać się globalnym punktem odniesienia.

Wymownym przykładem jest wprowadzenie amortyzatorów przeznaczonych dla europejskiego parku samochodowego. Wybór ten spotkał się z dużym uznaniem rynku, skutkując otwarciem w 2016 roku osobnego, dedykowanego magazynu o powierzchni 13 500 m2, gdzie stany sięgnęły 2 milionów sztuk w 2017 roku.

Obecnie katalog obejmuje ponad 2000 pozycji, dla pojazdów azjatyckich i europejskich oraz amerykańskich, dostarczając części zamienne dla 95% parku samochodowego i osiągając wskaźnik usług pod koniec 2017 roku na poziomie 94%. Objęty 24-miesięczną gwarancją asortyment można uznać za jeden z najbardziej kompletnych w branży.

Ambitny plan strategiczny, którego celem jest zwiększenie zasięgu działań przedsiębiorstwa
i skupienie się na obszarze rynku wtórnego oraz ciągłych poszukiwaniach nowych, awangardowych technologii, które poszerzyłyby ofertę katalogową, zakłada zwiększenie powierzchni magazynowej już w 2019 roku, dzięki budowie nowego magazynu przy siedzibie głównej w Weronie, uzyskując tym samym całkowitą powierzchnię 53 000 m2.

Ta szeroko zakrojona inwestycja stanowi naturalną konsekwencję planu rozbudowania gamy europejskiej do ponad 30 000 pozycji, podzielonych na 140 linii produktowych, znanych już
z katalogów Japanparts, Ashika i Japko. Zwiększenie stanów magazynowych, zabezpieczających obecnie około 6-miesięcznego okresu sprzedaży przy 91% wskaźniku realizacji zleceń, pozwoli zagwarantować szybkie i niezawodne dostawy.

 Warehouse Shock Absorbers Japanparts Group

Aktualnościtargi.paliwa


profiauto


profiauto


SiteLock