Serwis Motoryzacyjny


Wydawca
PISKP
tel. (22) 811 26 06, redakcja@piskp.pl
fb


Inwestycja o wartości ok. 25 mln euro dotyczy działki do wspólnego zagospodarowania przez UFI Filters Group i Komitet Zarządzający Przemysłowo-Technologicznym Parkiem JiaXing w dystrykcie XiuZhou, na którym powstanie fabryka produkująca ekologiczne systemy filtracji i zarządzania termicznego opracowane specjalnie na potrzeby sektora „New Energy Vehicles”.

Fabryka będzie liczyła 36 tys. m2 powierzchni zadaszonej - z halą produkcyjną i magazynem - z możliwością rozbudowy o dalsze 30 tys. m2 na sąsiedniej działce. Siódmy zakład w Chinach i dwudziesty na świecie przyczyni się do zwiększenia przyszłych wyników Grupy, docelowo będzie on osiągał przychody na poziomie ponad miliarda RMB i zatrudniał blisko 600 osób.

Simone Trazzi, APAC COO UFI Filters Group, komentuje: „Siódmy zakład przemysłowy w Chinach będzie wspierać rozwój produktów dla sektora New Energy Vehicles, który jest przyszłością transportu osobowego i dostawczego, na najważniejszym i najbardziej dynamicznym rynku motoryzacyjnym świata.

Od 2023 r. nasza fabryka będzie produkować zaawansowane systemy filtracji i zarządzania termicznego dla pojazdów elektrycznych. Ponadto, stworzymy nowoczesne laboratorium badawczo-rozwojowe, w którym będziemy rozwijać nowe systemy i produkty.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości współpracy z władzami JiaXing w dystrykcie XiuZhou przy budowie fabryki w Przemysłowo-Technologicznym Parku, która będzie najbardziej zaawansowanym technologicznie zakładem.”

UFI Filters Group nowy zakład w Chinach

Aktualności

Sosnowski

MTSP

SiteLock